×
خانه » گلخانه » گلخانه فلفل دلمه ای
17 اسفند 1398

گلخانه فلفل دلمه ای


فلفل دلمه ای، جز سبزی های خوش مزه و بسیار مفید است که در ایران، از محبوبیت خاصی برخوردار است. فلفل دلمه ها از لحاظ رنگ به چهار دسته قرمز، نازنجی، زرد و سبز تقسیم می شوند. این تغیر رنگ به دلیل خاصیت های خاصی است. پیگمان های تغیر رنگ در فلفل دلمه ها، باعث تغیر رنگ و شیرین تر شدن فلفل دلمه می شوند. این سبزی اغلب در کنار غذا بسیار استفاده می شود ولی در بعضی از غذاهای ایرانی حکم مواد اولیه را داراست . فلفل دلمه در ایران بازار خوبی دارد و این امر باعث می شود که نگرانی های هر کارآفرینی از بین برود.رشد آهسته محصولات گلخانه ای مثل فلفل رنگی، باعث میشود شاهد محصول بیشتری نسبت به سایر محصولات گلخانه ای چون خیار، گوجه، بادمجان و … باشیم. فلفل دلمه رنگی گلخانه ای از محبوبیت بالایی در بین مردمان آمریکا و اروپا داشته و از پرمصرف ترین سبزیجات این دو قاره می باشد و در طعم و رنگ های متفاوتی پخته و یا خام مصرف می شود و میزان ویتامین C موجود در آن تقریبا ۱۲ برابر پرتقال می باشد.

گلخانه فلفل

در گلخانه های مدرن، بهینه سازی محیط رشد با استفاده از شبیه سازی شرایط آب و هوایی و حرارت زیاد انجام می شود که این شرایط روند بازدهی و رشد فلفل را تسریع می کند. گونه ای از فلفل که بیشتر تولید می شود برای کشت گلخانه ای مناسب است تا در فواصل بلند مدت تولید بیشتری داشته باشیم.در زمان رشد، فلفل۲ ساقه دارد که وقتی رشد بیشتری کرد به ۴ ساقه تبدیل خواهد شد و فلفل های با ۲ ساقه در شرایط گرم تر، منعطف تر می باشند.
در گلخانه های ساده که کنترل کمتری بر شرایط آب و هوایی وجود دارد، شاهد تنش در فلفل خواهیم بود. فلفل در شرایط استرس زا، قدرت خود را از دست میدهد. به همین دلیل توصیه می کنیم در این نوع گلخانه ها فلفل هایی که در مقابل اینگونه تنش ها مقاوم هستند را انتخاب کنید.

شروع کشت :

كشت فلفل در خزانه شروع می شود معمولا در اروپا از نیمه اكتبر تا نیمه نوامبر كشت در خزانه آغاز می شود.یعنی از مهر تا آبان ماه و پس ازچند روز نشاء را به گلخانه اصلی منتقل می كنند و برای یك سال از آن محصول برداشت می نمایند.
این زمان كشت می تواند برای مناطق شمال ایران در نظر گرفته شود و در مناطق جنوب از اوائل تیرماه می توان كشت در خزانه را آغاز كرد البته باید در مناطق جنوبی كشور كه هوا گرمتر است محیط مناسب را برای خزانه مهیا نمود.
چنانچه میزان نوردهی و دمای خزانه مطلوب و درست باشد نشاء پس از ۱۶ روز آماده انتقال به زمین اصلی است ، مشروط به آن كه دمای محیط خزانه در شب و روز بین۱۵تا ۲۰ درجه سانتی گراد باشد و برای جوانه زدن بذر رطوبتی در حد۳۰ درصد ایجاد گردد.با این شرایط می توان امیدوار بود كه بذرها بین ۵تا۲۰ روز جوانه بزنند در این مرحله میزان نور برای باروری بهینه جوانه ها بین ۱۲ تا ۱۴ساعت در روز است.وقتی جوانه ها سر از خاك بیرون آورند دمای محیط را باید بین ۱۵تا ۱۸درجه سانتی گراد و رطوبت محل را بین ۵۰تا ۷۰درصد تنظیم كرد در صورتی كه دمای بستر هم در حد ۴۲ درجه سانتی گراد باشد یك دوره دو هفته ای را به انتظار می نشینیم.در محل خزانه تراكم بوته باید به گونه ای باشد که بر روی یکدیگر سایه نینداخته و از طرفی با رشد نشا همواره جای بیشتری را برای آنها در نظر گرفت از هفته پنجم دمای محیط را بر روی ۳۰درجه در روز و ۵۰درجه در شب تنظیم کرده و دمای محیط بستر را به ۳۲ درجه سانتی گراد می رسانیم چنانچه مقدار نور از۱۲ ساعت به ۱۴ساعت در روز تغییر یابد با توجه به وضعیت اقلیمی پس از گذشت۳ تا۴هفته گیاه جوان به اندازه ۱۶ سانتی متر ارتفاع یافته و ۲ برگ حقیقی بر روی ساقه نمایان می شود.در این حالت نشاء فلفل آماده انتقال به زمین است.فراموش نکنیم که قبل از انتقال نشاء گلخانه از هر حیث مهیا باشد تا به راحتی بتوان شرایط رشد گیاه را مهیا نمود. در اینجا باید تاکید کرد که نباید در انتقال نشاء به زمین اصلی زمان را از دست داد و تاخیر نمود.زیرا این بی توجهی باعث مشکلاتی در طول دوره رشد و باروری ایجاد می کند.از طرفی شرایط محیطی گلخانه باید از نظر نور و دما مطلوب و قابل کنترل بوده و فضای خزانه عاری از هر گونه علف های هرز و آفات و بیماریها باشد تا گیاه جوان بتواند مراحل اولیه رشد خود را در شرایط مساعدی انجام دهد زیرا گیاهی که در وضعیت نامطلوب متولد می شود در ابتدا با مشکلات عمده ای مواجه خواهد شد و در صورتی که این گیاه زنده بماند هرگز نمی تواند یک گیاه سالم و قوی در دوره رشد خود باشد.

مطلب پیشنهادی  عوارض و اختلالات فیزیولوژیکی گوجه

كشت فلفل دلمه اي به روش هيدروپونيك

فلفل دلمه اي گياهي است يك ساله با نام علمي capsicum annum
تعداد ميوه در بوته به طور ميانگين ٣٠ عدد مي باشد
فلفل از ميوه هاي فصل گرم ميباشد و نسبت به سرما و يخبندان و دماي زير ١٥ درجه بسيار حساس است و دماي پايه حدود ١٨ درجه است
نياز ابي فلفل بين ١٠٠٠_ ٤٠٠ ميليمتر است و كمتر از اين مقدار باعث ريزش گل ها مي شود
فلفل حساس به طول روز مي باشد و حدود ٢ ماه پس ازكاشت گلدهي شروع مي شود و با افزايش طول روز گلدهي بيشتر مي شود.
فلفل دلمه اي به صورت نارس برداشت مي شود اما براي ارقامي كه به صورت فراوري مصرف مي شوند در زمان رسيدگي كامل برداشت مي
شوند و هفته اي ١ بار برداشت صورت ميگيرد
به طور كلي ١ بار در سال كشت مي شود و بين ٢٠_١٥ تن محصول در ١٠٠٠ متر مربع خواهيم داشت با ٢ نفر اشتغال زايي در ١٠٠٠ متر مربع

سرمایه اولیه و سود باور نکردنی

در مقیاس کشت یک هکتاری دریک دوره 8 ماهه، شما به 20 کارگر،100 تن کود حیوانی، 15 نوار آب و 300 کیلو کود حیوانی نیاز دارید که با توجه به قیمت حدودی روز، 400 میلیون تومان سرمایه اولیه به همراه خواهد داشت. میزان سود کسب و کارکاشت فلفل دلمه ای باور نکردنی است. در هر متر مکعب نزدیک به 10 کیلوگرم فلفل دلمه برداشت میکنید که با در نظر گرفتن هزینه ها برای شما حدود 700 میلیون تومان سود به همراه خواهد داشت و این نشان از سوددهی سریع این کسب وکار دارد.

مطلب پیشنهادی  جهت احداث گلخانه ها

بوته فلفل دلمه

بوته فلفل دلمه رنگی ارتفاع کوتاهی دارد. محصول آن در سه رنگ زرد، قرمز و نارنجی قابل برداشت است. به دلیل وجود ماده آلکالوئیدی کاپسایسین، فلفل قرمز رنگ می شود.

برداشت فلفل دلمه رنگی گلخانه ای

موقع برداشت فلفل دلمه رنگی گلخانه ای نسبت به اینکه سبز و یا قرمز مورد تقاضا باشد از اواسط تابستان تا اواسط پائیز بطول می انجامد. ارقام فلفل شیرین را وقتی برداشت می کنند. که میوه های آنها هنوز سبز هستند ولی باید به رشد کاملشان رسیده باشند. فلفل سبز را می توان در کیسه های بلند پلاستیکی در دمای 8 تا 10 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 85 درصد برای مدت 4 هفته نگهداری کرد.
آب وهوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه

آب و هوای سازگار با اقلیم فلفل دلمه، آب و هوای گرم و مرطوب است. آب وهوای استان های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و جنوب سیستان بلوچستان برای کاشت فلفل دلمه مناسب هستند. بهترین نوع کشت برای فلفل دلمه، کشت گلخانه است. با وجود فناوری گلخانه ای تمام شهر های ایران زیر ساخت و آب هوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه را دارا هستند. کشت گلخانه به دلیل رسیدگی راحت تر، ریسک پایین ترو بالا رفتن کییفت محصول، توجیه اقتصادی دارد.
صادرات فلفل دلمه رنگی گلخانه ای

از عمده مشكلات صادرات فرآورده هاي فلفل دلمه ای

وانين متغير صادرات
بالابودن قيمت تمام شده محصول در مقايسه با رقباي خارج
پراكنش نامناسب صنايع تبديلي با توجه به كانون و قطب كشاورزي،
فرسودگي قابل ملاحظه در بخش ماشين آلات واحدهاي توليد
ضعف در بسته بندي
نا آشنا بودن صادر كنندگان با بازارهاي صادرات

مزاياي كشت هيدروپونيك فلفل دلمه اي

١) اين سيستم عاري از علف هرز ميباشد
٢) به دليل حذف خاك از سيستم كاشت عاري از هرگونه بيماري است
٣) مصرف بهينه آب زيرا آب در گردش است و هدر نمي رود.
٤) تراكم بوته هاي فلفل در اين روش بيشتر است و ميزان توليد هم بالاتر است
٥) كنترل شرايط محيطي از جمله نور و دما و رطوبت راحت تر است
٦) يكي شدن عمل آبياري و كوددهي

تیم تولید محتوا - طرح مارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *