×
خانه » گلخانه » گلخانه فلفل دلمه ای
17 اسفند 1398

گلخانه فلفل دلمه ای


فلفل دلمه ای، جز سبزی های خوش مزه و بسیار مفید است که در ایران، از محبوبیت خاصی برخوردار است. فلفل دلمه ها از لحاظ رنگ به چهار دسته قرمز، نازنجی، زرد و سبز تقسیم می شوند. این تغیر رنگ به دلیل خاصیت های خاصی است. پیگمان های تغیر رنگ در فلفل دلمه ها، باعث تغیر رنگ و شیرین تر شدن فلفل دلمه می شوند. این سبزی اغلب در کنار غذا بسیار استفاده می شود ولی در بعضی از غذاهای ایرانی حکم مواد اولیه را داراست . فلفل دلمه در ایران بازار خوبی دارد و این امر باعث می شود که نگرانی های هر کارآفرینی از بین برود.رشد آهسته محصولات گلخانه ای مثل فلفل رنگی، باعث میشود شاهد محصول بیشتری نسبت به سایر محصولات گلخانه ای چون خیار، گوجه، بادمجان و … باشیم. فلفل دلمه رنگی گلخانه ای از محبوبیت بالایی در بین مردمان آمریکا و اروپا داشته و از پرمصرف ترین سبزیجات این دو قاره می باشد و در طعم و رنگ های متفاوتی پخته و یا خام مصرف می شود و میزان ویتامین C موجود در آن تقریبا ۱۲ برابر پرتقال می باشد.

گلخانه فلفل

در گلخانه های مدرن، بهینه سازی محیط رشد با استفاده از شبیه سازی شرایط آب و هوایی و حرارت زیاد انجام می شود که این شرایط روند بازدهی و رشد فلفل را تسریع می کند. گونه ای از فلفل که بیشتر تولید می شود برای کشت گلخانه ای مناسب است تا در فواصل بلند مدت تولید بیشتری داشته باشیم.در زمان رشد، فلفل۲ ساقه دارد که وقتی رشد بیشتری کرد به ۴ ساقه تبدیل خواهد شد و فلفل های با ۲ ساقه در شرایط گرم تر، منعطف تر می باشند.
در گلخانه های ساده که کنترل کمتری بر شرایط آب و هوایی وجود دارد، شاهد تنش در فلفل خواهیم بود. فلفل در شرایط استرس زا، قدرت خود را از دست میدهد. به همین دلیل توصیه می کنیم در این نوع گلخانه ها فلفل هایی که در مقابل اینگونه تنش ها مقاوم هستند را انتخاب کنید.

شروع کشت :

کشت فلفل در خزانه شروع می شود معمولا در اروپا از نیمه اکتبر تا نیمه نوامبر کشت در خزانه آغاز می شود.یعنی از مهر تا آبان ماه و پس ازچند روز نشاء را به گلخانه اصلی منتقل می کنند و برای یک سال از آن محصول برداشت می نمایند.
این زمان کشت می تواند برای مناطق شمال ایران در نظر گرفته شود و در مناطق جنوب از اوائل تیرماه می توان کشت در خزانه را آغاز کرد البته باید در مناطق جنوبی کشور که هوا گرمتر است محیط مناسب را برای خزانه مهیا نمود.
چنانچه میزان نوردهی و دمای خزانه مطلوب و درست باشد نشاء پس از ۱۶ روز آماده انتقال به زمین اصلی است ، مشروط به آن که دمای محیط خزانه در شب و روز بین۱۵تا ۲۰ درجه سانتی گراد باشد و برای جوانه زدن بذر رطوبتی در حد۳۰ درصد ایجاد گردد.با این شرایط می توان امیدوار بود که بذرها بین ۵تا۲۰ روز جوانه بزنند در این مرحله میزان نور برای باروری بهینه جوانه ها بین ۱۲ تا ۱۴ساعت در روز است.وقتی جوانه ها سر از خاک بیرون آورند دمای محیط را باید بین ۱۵تا ۱۸درجه سانتی گراد و رطوبت محل را بین ۵۰تا ۷۰درصد تنظیم کرد در صورتی که دمای بستر هم در حد ۴۲ درجه سانتی گراد باشد یک دوره دو هفته ای را به انتظار می نشینیم.در محل خزانه تراکم بوته باید به گونه ای باشد که بر روی یکدیگر سایه نینداخته و از طرفی با رشد نشا همواره جای بیشتری را برای آنها در نظر گرفت از هفته پنجم دمای محیط را بر روی ۳۰درجه در روز و ۵۰درجه در شب تنظیم کرده و دمای محیط بستر را به ۳۲ درجه سانتی گراد می رسانیم چنانچه مقدار نور از۱۲ ساعت به ۱۴ساعت در روز تغییر یابد با توجه به وضعیت اقلیمی پس از گذشت۳ تا۴هفته گیاه جوان به اندازه ۱۶ سانتی متر ارتفاع یافته و ۲ برگ حقیقی بر روی ساقه نمایان می شود.در این حالت نشاء فلفل آماده انتقال به زمین است.فراموش نکنیم که قبل از انتقال نشاء گلخانه از هر حیث مهیا باشد تا به راحتی بتوان شرایط رشد گیاه را مهیا نمود. در اینجا باید تاکید کرد که نباید در انتقال نشاء به زمین اصلی زمان را از دست داد و تاخیر نمود.زیرا این بی توجهی باعث مشکلاتی در طول دوره رشد و باروری ایجاد می کند.از طرفی شرایط محیطی گلخانه باید از نظر نور و دما مطلوب و قابل کنترل بوده و فضای خزانه عاری از هر گونه علف های هرز و آفات و بیماریها باشد تا گیاه جوان بتواند مراحل اولیه رشد خود را در شرایط مساعدی انجام دهد زیرا گیاهی که در وضعیت نامطلوب متولد می شود در ابتدا با مشکلات عمده ای مواجه خواهد شد و در صورتی که این گیاه زنده بماند هرگز نمی تواند یک گیاه سالم و قوی در دوره رشد خود باشد.

مطلب پیشنهادی  گلخانه های کوچک مقیاس

کشت فلفل دلمه ای به روش هیدروپونیک

فلفل دلمه ای گیاهی است یک ساله با نام علمی capsicum annum
تعداد میوه در بوته به طور میانگین ٣٠ عدد می باشد
فلفل از میوه های فصل گرم میباشد و نسبت به سرما و یخبندان و دمای زیر ١۵ درجه بسیار حساس است و دمای پایه حدود ١٨ درجه است
نیاز ابی فلفل بین ١٠٠٠_ ۴٠٠ میلیمتر است و کمتر از این مقدار باعث ریزش گل ها می شود
فلفل حساس به طول روز می باشد و حدود ٢ ماه پس ازکاشت گلدهی شروع می شود و با افزایش طول روز گلدهی بیشتر می شود.
فلفل دلمه ای به صورت نارس برداشت می شود اما برای ارقامی که به صورت فراوری مصرف می شوند در زمان رسیدگی کامل برداشت می
شوند و هفته ای ١ بار برداشت صورت میگیرد
به طور کلی ١ بار در سال کشت می شود و بین ٢٠_١۵ تن محصول در ١٠٠٠ متر مربع خواهیم داشت با ٢ نفر اشتغال زایی در ١٠٠٠ متر مربع

سرمایه اولیه و سود باور نکردنی

در مقیاس کشت یک هکتاری دریک دوره ۸ ماهه، شما به ۲۰ کارگر،۱۰۰ تن کود حیوانی، ۱۵ نوار آب و ۳۰۰ کیلو کود حیوانی نیاز دارید که با توجه به قیمت حدودی روز، ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه به همراه خواهد داشت. میزان سود کسب و کارکاشت فلفل دلمه ای باور نکردنی است. در هر متر مکعب نزدیک به ۱۰ کیلوگرم فلفل دلمه برداشت میکنید که با در نظر گرفتن هزینه ها برای شما حدود ۷۰۰ میلیون تومان سود به همراه خواهد داشت و این نشان از سوددهی سریع این کسب وکار دارد.

مطلب پیشنهادی  شناخت آفات گلخانه ای

بوته فلفل دلمه

بوته فلفل دلمه رنگی ارتفاع کوتاهی دارد. محصول آن در سه رنگ زرد، قرمز و نارنجی قابل برداشت است. به دلیل وجود ماده آلکالوئیدی کاپسایسین، فلفل قرمز رنگ می شود.

برداشت فلفل دلمه رنگی گلخانه ای

موقع برداشت فلفل دلمه رنگی گلخانه ای نسبت به اینکه سبز و یا قرمز مورد تقاضا باشد از اواسط تابستان تا اواسط پائیز بطول می انجامد. ارقام فلفل شیرین را وقتی برداشت می کنند. که میوه های آنها هنوز سبز هستند ولی باید به رشد کاملشان رسیده باشند. فلفل سبز را می توان در کیسه های بلند پلاستیکی در دمای ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی ۸۵ درصد برای مدت ۴ هفته نگهداری کرد.
آب وهوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه

آب و هوای سازگار با اقلیم فلفل دلمه، آب و هوای گرم و مرطوب است. آب وهوای استان های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و جنوب سیستان بلوچستان برای کاشت فلفل دلمه مناسب هستند. بهترین نوع کشت برای فلفل دلمه، کشت گلخانه است. با وجود فناوری گلخانه ای تمام شهر های ایران زیر ساخت و آب هوای مناسب برای کاشت فلفل دلمه را دارا هستند. کشت گلخانه به دلیل رسیدگی راحت تر، ریسک پایین ترو بالا رفتن کییفت محصول، توجیه اقتصادی دارد.
صادرات فلفل دلمه رنگی گلخانه ای

از عمده مشکلات صادرات فرآورده های فلفل دلمه ای

وانین متغیر صادرات
بالابودن قیمت تمام شده محصول در مقایسه با رقبای خارج
پراکنش نامناسب صنایع تبدیلی با توجه به کانون و قطب کشاورزی،
فرسودگی قابل ملاحظه در بخش ماشین آلات واحدهای تولید
ضعف در بسته بندی
نا آشنا بودن صادر کنندگان با بازارهای صادرات

مزایای کشت هیدروپونیک فلفل دلمه ای

١) این سیستم عاری از علف هرز میباشد
٢) به دلیل حذف خاک از سیستم کاشت عاری از هرگونه بیماری است
٣) مصرف بهینه آب زیرا آب در گردش است و هدر نمی رود.
۴) تراکم بوته های فلفل در این روش بیشتر است و میزان تولید هم بالاتر است
۵) کنترل شرایط محیطی از جمله نور و دما و رطوبت راحت تر است
۶) یکی شدن عمل آبیاری و کوددهی

تیم تولید محتوا - طرح مارکت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *