×
خانه » دام و طیور » پرورش و روش های نگهداری کبوتر
09 فروردین 1399

پرورش و روش های نگهداری کبوتر

کبوترها از اول خرداد ماه کبوتر شروع به جفت گیری می کند طبیعی است که ساختار عضلانی کبوتر نر و ماده باید خوب باشدو مبتلا به بیماری های واگیر دار و انگلی نباشند.پس از انتخاب جفت نر و ماده روزی ۴ الی ۵ ساعت جفت نر و ماده را در محیط باز بگذارید و از دور آنها را زیر نظر بگیرید ابتدا آنها نوک گیری می کنند و بعد پرنده ماده حالت خوابیده می گیرد و پرنده نر برای چند ثانیه سوار آن می شود و بعد از آن دو پرنده، دم خود را به سمت پایین و سر خود را به سمت بالا با سینه ای کشیده شده می گیرند و این طرف و آن طرف می کنند اگر در غبر این صورت به سمت هم کشیده نشدند و تمایلی به یکدیگر نداشتند یک ظرف کوچک شبیه نعلبکی را پر از دانه های شاهدانه خام با کمی کنجد کنید و به مدت ۲ تا ۳ روز جلو آنها بگذارید بدون شک تشنه رابطه جنسی شده یا به اصطلاح مست میشوند این کار را بیشتر از ۳ روز انجام ندهید چون دانه ها چرب هستند و ممکن است دهان کبوترها زخم شود.برای مطمن شدن از جفت گیری می توانید مقداری کاه یا خرده چوب در حیاط یا آغل بریزید اگر شروع به لانه سازی کردند یعنی آماده تخم گذاری هستند پس از این کار حال نوبت به تهیه محیط مناسب جفت گیری می رسد باید به تهیه لانه های جداگانه ای برای هر جفت کبوتر پرداخت تا بتوان به جوجه های حاصله بهتر رسیدگی کرد و از توی هم رفتن کبوتر ها جلوگیری کرد برای کمک به لانه سازی و یا تهیه مکان مناسب میتوانید از مقداری گل شوره (مخلوط گل با نمک) برای تامین شدن کلسیم پرنده و سفت شدن تخم در بدن آنها نیز استفاده کنید.

نگهداری کبوتر

بر عکس سایر طیور کبوتران زندگی کاملاً منوگام داشته و در سن ۵ – ۷ ماهگی به سن بلوغ می رسند هر قدر وزن آنها سنگین تر باشد به همان نسبت دیرتر بالغ می شوند بعد از اینکه کبوتر ماده ای نری را به عنوان جفت برگزیند و اعلام آمادگی جنسی و همزیستی نمود اووسیت ها در تخمدان شروع به رشد کرده و پس از تقریبا۵ -۴روز اولاسیون انجام گرفته و مدت کوتاهی بعد از ان هم جفت گیری و انتقال اسپرم صورت می گیرد . تقریبا ۴۴-۴۰ ساعت پس از زمان جفتگیری چند ساعت بعدازظهر اولین تخم را می گذارد و , برعکس سایر طیور گذاشتن فقط دو تخم از لحاظ ژنتیکی تثبیت شده است و هیچگاه افزایش و کاهش ندارد.

تخم کبوترها حدود ۲۰ گرم وزن و ۴ سانتی متر طول و ۲/۵ سانتی متر پهنا و رنگ سفید دارند . نسبت زرده به وزن تخم با ۱۹ درصد بین سایر طیور در کمترین حد است ولی پوسته آهکی با ۱۰% درصدی اختلافی با دیگر طیور ندارند . لانه سازی با همکاری هر دو جنس ۲-۳ روز قبل از گذاشتن تخم آغاز گشته و حتی پس ازآن نیز ادامه می یابد .

پس از ۱۸ – ۱۷ روز جوجه ها از تخم خارج شده و به ندرت هر دو جوجه با هم متولد می گردند . فاصله زمان تولد دو جوجه اغلب ۱۲ – ۲۴ ساعت است.کبوتردر بین طیور تنها پرنده ای است که جوجه آشیانه نشین دارد سایر ماکیان در موقع تولد کاملاً لخت هستند و حدوداً پس از یک هفته پرهایشان جوانه می زند . جوجه ها در حدود ۶ هفتگی توسط مادران تغذیه شوند .

در ۴ -۵ روز اول تولد غذای جوجه ها را شیرابه چینه دان تشکیل می دهد. این شیرا به بسیار مغذی بوده و توسط سلولهای چین خورده چینه دان ترشح می شود .چینه دان در تعدادی از گونه های پرندگان خصوصاً در خانواده کبوترها مولد شیر مخصوص چینه دان است و تکثیر سلولهای مخاطی و کنده شدن و تولید شیر توسط آنها به وسیله هورمون پرولاکتین، صورت گرفته و کنترل می شود این پرندگان شیر ایجاد شده در چینه دان را به دهان بازگردانده و جوجه ها را به وسیله آن غذا می دهند. ساختمان میکروسکوپیک چینه دان مشابه به ساختمان مری است .

ترشح شیرابه تا ۸ روز پس از تولد جوجه ها نیز می تواند ادامه یابد. معمولا از روز پنجم به بعد تغذیه جوجه ها با غذایی که خود پدر و مادر می خورند آغاز می گردد جیره اکثر پرندگان زینتی, به صورت دانه های کامل و نه به صورت خوراک کامل پلیت شده می باشد . تغذیه پرندگان طبق راهنمایی های ارائه شد بسیار منطقی می باشد . اما به نظر نمی رسد که تغذیه صرفا عامل عمده ای جهت انتخاب غذا توسط صاحب پرنده باشد.

دستگاه جوجه کشی کبوتر

استفاده از خوراکهای کامل پلت, شده با مقاومت صاحبان پرنده روبرو شده و در ضمن همه گونه های پرندگام نیز چنین خوراک هایی را براحتی نمی پذیرند . اما با استفاده از پلت های اکسترود شده (اکسترودینگ (Extruded) (و افزودنیها که پرنده را با استفاده از خوراک کامل تشویق کند مشخص نشده است.

دوره نگهداری کبوتران پرورشی به طور متوسط ۵ سال بوده و معمولا در سالهای دوم و سوم بیشترین تولید را داشته که از سال پنجم در حد چشمگیری کاهش می یابد. از یک جفت کبوتر, حداقل ۱۲ قطعه کبوتر جوان در سال به وجود آید. تولید ۱۲ -۱۵ قطعه جوجه, را مناسب و بین ۱۶ -۲۰ قطعه را جزو بسیار خوب به شمار می آورند.

موفقیت در این امر بستگی به تعداد تخم گذاشته شده جوجه های متولد شده و سرزندگی و سلامت جوجه ها دارد. و بسته به شرایط اقلیمی متفاوت است. اکثر گونه های غیر اهلی که در مناطق معتدل سرد سیر زندگی می کنند. دارای سیکل تولید مثل سالیانه هستند. در حالی که گونه هایی که با آب و هوای گرمسیری و صحرائی عادت پیدا کرده اند ممکن است دارای سیکل های تولید مثل ,کمتر از یک سال با فواصل شش ماه باشند . و یا زمانی که شرایط مطلوبی فراهم است جفت گیری انجام می دهند که اصولا به این نژاد فرصت طلب می گویند.

معمولا کبوترها در هر فاز فعال تخمگذاری دو عدد تخم می گذارند و در هر سال دارای هشت فاز فعال تخمگذاری می باشند . فاصله بین فازهای فعال تخمگذاری در پاییز و زمستان تقریبا ۴۵ روز و در بهار و اوایل تابستان ۳۲-۳۰ می باشد . در کبوتر سیکل تخمک گذاری رها سازی تخمک و میزان تخمگذاری موفق در بین کبوترها ۴۰ تا ۴۴ ساعت گزارش شده است.

تولک رفتن تولک رفتن از نظر ظاهری همراه با پرریزی و جایگزینی پرها و آغاز سیرقهقرای ارگان های تولید مثلی و قطع تخمگذاری می باشد. در گونه های غیر اهلی پریزی قبل از جفت گیری ممکن است قبل از آغاز فصل جفت گیری اتفاق افتد در حالی که پریزی پس از جفت گیری بین پایان فصل تولید مثل و آغاز پائیز یا مهاجرت پائیزه اتفاق می افتد تاکنون مکانیزم فیزیولوژی که باعث پریزی می شوند شناخته نشده اند. به هر حال در این پدیده غده هیپوفیز ،تیروئید، تخمدان و فوق کلیه به عنوان واسطه عمل می کنند.

رفتار کرچی و لانه گزینی رفتار کرچی عبارت است از:

خاتمه تولید تخم، خوابیدن بر روی تخمها و مراقبت از جوجه های جوان می باشد. درصد باروری ۸۵ – ۹۶ درصد و میزان جوجه درآوری ۸۰– ۸۵ درصد است رفتار خوابیدن روی تخم در کبوتر موجب تحریک رشد و توسعه کیسه چینه دان می گردد به نظر می رسد که رشد و تزایداین غده تحت کنترل مستقیم پرولاکتین باشد تصور می شود که در قمری تولید استروژن، آندروژن که با ترشح FSH تحریک می شود موجب رفتار لانه سازی در جنس ماده می گردد در مقابل آغاز فعالیت لانه سازی در جنس نر بستگی به شرایط هورمونی و رفتار جنسی ماده دارد.

در پرندگان رفتار لانه سازی به طور وسیعی در تخمک گذاری مرتبط می باشد ۱۰۰% از تخمک گذاری ۲۴ ساعت پس از رفتار لانه سازی و ۹۹% لانه سازی قبل از تخمک گذاری انجام می شود با این حال تنها ۶۰ – ۹۵% از تخمک گذاری پس از یک سیکل تخمگذاری انجام می شود .تخمهای شکسته ناشی از مبارزات بر سر لانه نیز در حدود ۶ درصد برآورد می گردد . تلفات در بین جوجه ها تقریبا ۹% و گاهی بیشتر می باشد .

برای افزایش راندمان تخمگذاری تعدادی از کبوتران را فقط مخصوص گذاشتن تخم انتخاب می کنند . بدین ترتیب که پس از گذشت ۱۰ روز از تاریخ تخمگذاری تخمها را از زیر کبوتران برداشته ودر نتیجه پرنده در عرض ۱ -۲ هفته مجددا تخم خواهد گذاشت با این روش می توان تا ۶۰ درصدبه راندمان تخمگذاری افزود . از طرفی دیگر باید توجه داشت که فاصله ی بین برداشتن تخم و قرار دادن آن در دستگاه جوجه کشی کاملا باید حساب شده انجام گیرد و گرنه تخم ها به جوجه تبدیل نخواهند شد .

مطلب پیشنهادی  پرورش گاو

پرورش کبوتر

در ایتالیا به مجرد تخمهای گذاشته شده جمع آوری می گردد, درچنین متدی تخمها را به طور متوسط از ۱۵ عدد در سال به ۴۷ عدد فزونی می بخشد. تخمهای برداشته شده را یا به کمک ماشین جوجه کشی به جوجه تبدیل کرده و تحویل کبوترهای مادر که در همان روز جوجه هایشان متولد شده می دهند و یا هر تخم را به عنوان تخم سوم زیر کبوترهای دیگر می گذارند هم سن بودن این سه تخم کاملا ضروری است .کبوترها قادرند تا سه نوزاد را نگهداری کنند ولی اکثرا از عهده تغذیه و رسیدگی ۴ جوجه عاجزند و فشار کاری زیادی را باید تحمل کنند .

در جوجه کشی مصنوعی کبوترهانسبت به مرغها به درجه حرارت کمتر ۳۶/۱ – ۳۶/۷ درجه سانتی گراد و رطوبت بیشتری نیاز است . رکوردهای نمودارهای فوق واقعی هستند و از یک گیرنده حساسی که در جلوی سینی حاوی تخمهای کبوتر قرار داده شده بود به دست آمده اند هر سی دقیقه سینی به اندازه ۹۰درجه به سمت جلو و عقب چرخانده می شود به طوری که در دوره نیم ساعته بعدی گیرنده حساسی قبل از اینکه بر روی تخمها قرار بگیرند در معرض جریان هوا قرار می گیرند و سپس بر روی آنها قرار می گیرند.

پس از عبور از روی تخم مرغهای تازه درجه حرارت هوا زیاد نمی شود ولی در تخمهای نزدیک جوجه کشی دما ۱/۷۵فارینهات افزایش پیدا می کند . تفاوتهای گوناگونی در درجه حرارت مطلوب وجود دارد که شامل حرارت داخل بدن پرنده بالغ ، اندازه تخمها و تناسب آنها با بدن پرنده ، خلل و فرج پوسته و طول دوره جوجه کشی می باشد. هنوز جزیات زیادی در رابطه با ایجاد شرایط مناسب جوجه کشی برای پرندگان دیگر وجود دارد که باید مورد مطالعه قرار گیرد .

تحقیقات پایه ای بسیاری بر روی شرایط مطلوب مورد نیاز برای جوجه کشی کبوتر انجام گرفته است همچنان که در نمودار مشاهده می شود تخم کبوترها را می توان در دمای بین ۹۷/ –۲ ۹۷ درجه فارنهایت (۱/۳۶ – ۷/۳۶)سانتی گراد در صورت تعدیل رطوبت و جریان هوا به طور مطلوب جوجه کشی کرد حداکثر جوجه کشی با امکان ۱۰۰%تنها در دمای F 2/97 F 97 حاصل می شود .که این درجه حرارت بر روی تخمهای شتر مرغ آمریکایی ، غاز و اردک – به ترتیب در دمایc 2/37 F 2/99 c 3/37( ، F 97 (c 1/36می باشد . برای به گزینی در جهت تولید مناسبتر باید به موارد زیر توجه نمود. تولید تخم زیادتر زودرس چون به تولید بیشتر تخم منتج می گردد .

عوامل موثر در پرورش کبوتر

۱- طول عمر و قدرت مقاومت بیشتر

۲- تولید تخم حتی در زمان تولک

۳- باروری مناسب و کاهش تلفات زمان جنینی

۴-روحیه آرام ، وزن زیاد بدن در صورتی که تولید گوشت هدف باشد. بدن فشرده با عضلاتی بیشتر به عبارتی گوشت بیشتر.

بوسیله هیبریداسیون می توان راندمان تولید را افزایش داد . هیبرید و یا آمیخته Hybridاین اصلاح را در مورد موجودات هتروزیگوت به کار می برند . اگر والدین از نظر یک جفت صفت خالص با یکدیگر اختلاف داشته باشند . از منوهیبرید گفتگو به میان می آید و بلعکس اگر والدین از نظر چندین صفت خالص با یکدیگر متفاوت باشند پلی هیرید گفتگو به میان خواهد آمد.

برای به وجود آوردن گله های گوشتی توصیه می شود از تجربیات کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه سود برد. کبوترهای گوشتی در سنین ۲ -۳ ماهگی و اغلب در ۴ ماهگی تحویل می گردند .که این کبوترها را می توان بعد از ذبح به صورت لاشه کامل –سینه کامل- ران کامل – لاشه به صورت قطعه قطعه شده به صورت تازه و منجمد در اختیار مصرف کنندگان قرار داد. افت پس از کشتار در کبوتر در حدود ۲۵ -۲۰ درصد وزن زنده می باشد.

در گوشت آماده برای طبخ نیز افت استخوان کبوتر کمتر از گوشت سایر ما کیان دیگر می باشد. بدین ترتیب از یک کیلو وزن زنده کبوتر گوشت و در نتیجه پروتئین بیشتری در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. از گوشت کبوتر تقریبا هیچ گونه بیماری به انسان منتقل نمی شود تنها بیماری قابل انتقال بیماری سالمونلوز , که اغلب گوشت انواع پرندگان دیگر در مرحله آماده سازی با آن آلوده می گردد و از این رو چنانچه پس از سر بریدن کبوتر پرکنی و تهیه گوشت و ذخیره آن به طور بهداشتی صورت گیرد هیچگونه خطری از نظر انتقال بیماریهای مشترک بین انسان وجود ندارد.

سرعت رشد در کبوتر نسبتا بالا و در حدود ۹۰ -۶۰ روزگی به وزن مناسب کشتار خواهد رسید و هیچ گونه از طیور صنعتی شاید قابل مقایسه با کبوتر نباشند. زیرا کبوترها قادرند به علت سهولت تغذیه دوباره به لانه خود بازگردند و در واقع می توانند از مواقع وسیع طبیعی و یا کشتزارهای اطراف به عنوان منبع تهیه خوراک استفاده کنند.

صرفه جویی در جایگاه و زمین به منظور تامین بخشی از پروتئین حیوانی از کبوترها نیازی به احداث سالنهای آن چنانی نیست. و می توان با احداث جایگاه و آشیانه ای که فقط پرنده را از گرما نور و حرارت و سرما در واقع عوامل محیطی و بعضی دیگر محافظت کندنسبت به تهیه جایگاه اقدام کرده که این جایگاه به دلیل آنکه در اغلب موارد در مرتفع ترین قسمت ساختمان یعنی پشت بام احداث می شود می تواند بازده اقتصاد فراوانی را به همراه داشته باشد . زیرا در واقع از سطح بام (منازل ، کارخانجات ، و (. . . می توان به عنوان یک مجتمع تامین احتیاجات غذایی سبد خانوار استفاده کرد و بخشی از احتیاجات خانوار شهری و روستایی را از منابع پروتئین حیوانی بر طرف کند.

گوشت کبوتر از لحاظ محصولات طیور می تواند در ردیف و هم تراز با گوشت جوجه ، قرار گیرد زیرا وزن این فرآورده در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ گرم است و بسته به نژاد در سن بین ۵ -۴ هفتگی به بازار ارسال می شود که این نوع گوشت می تواند به علت سهولت هضم ، بودن گوشت و فرم بودن استخوان اغلب برای تغذیه کودکان و بیماران سالمند که احتیاج به غذای مغذی و سهل الهضم و مغذی و سبک دارند مورد استفاده قرار گیرد.

تغذیه کبوتر

برای تغذیه کبوتر از دانه هایی با ارزش غذایی فراوان می توانید استفاده کنید که در اینجا به ذکر چند نمونه اشاره می کنیم.

ذرت

ذرت دارای ارزش غذایی فراوان است ذرت علاوه بر طعم خوب و لذت بخش دارای خاص و مواد معدنی و ویتامین ث است از ذرت بیشتر در موقع پراندن کبوتر با مخلوط ارزن استفاده کنید توجه داشته باشید اگر کبوتر شما بزرگ است می توانید دانه ذرت را درسته در اختیارش بگذارید اما اگر جثه کوچک دارد ذرت را خورد یا پودر کرده که نوع پودر شده آن در بازار نیز موجود است دقت داشته باشید دو نوع دانه ذرت وجود دارد یک نوع که برای خوردن ما انسانها هست که دو الی سه برابر بزرگتر از نوع دیگر که برای خوردن کبوتر و پرندگان دیگر استفاده می شود .

ماش

نوع دیگر دانه مورد استفاده کبوتر است که از نطر مواد قندی و نشاسته ضعیف اما از نظر مواد دیگر غنی است در حققت قدرت سازندگیش بیشتر از خاصیت غذایی می باشد و با خوردن این دانه کبوتر خیلی زود سیر می شود و از تمام حبوبات زودتر هضم می شود و دارای ویتامین های A و Bنیز می باشد که برای سرماخوردگی کبوتر بسیار موثر است ماش سرد است و درد را نیز تسکین می دهد.

قره ماش

این نوع تمام خاصیت ماش را دارد و قیمتش نیز نصف ماش است. برای اینکه جوجه هایی درشت و قوی جثه داشته باشید از این نوع استفاده کنید.

عدس

این دانه از نظز مقدار پروتیین بسیار غنی است و در بین گیاهان فقط لوبیای سویا بیشتر از عدس پروتیین دارد عدس یک غذای کامل است و انرژی لازم برای پراندن و جوجه کشی را تامین می کند و نیز برای درمان زخم های دهان و گلوی کبوتر می توان از آن استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی  سالن شیردوشی در گاوداری شیری

گندم

این نوع دانه، آب، سلولز، مواد قندی، گلوتن و نشاسته و هم چنین ویتامین B را داراست و بیشتر برای جوجه کشی استفاده می شود دادن بیش از حد گندم به کبوتر موجب می شود که فضله کبوتران شل شود و در بعضی موارد اسهال می شوند.

شاه دانه

دو نوع شاه دانه در بازار موجود است نوع ریز آن برای خوردن ما انسانها است و نوع بزرگش برای خوردن کبوتر می باشد اگر کبوتری دارید که قبلا تخم گذاشته ولی دیگر تخم نمی کند می توانید از ترکیب شاه دانه با گاودانه برای این کار استفاده کنید شاه دانه برای جوجه کشی و استخوان بندی بسیار مفید است و کبوتر را نیز بسیار قوی می کند .از دادن شاه دانه بسیار زیاد به کبوتر جدا خودداری کنید چون موجب شل و گاهی از کار افتادن کتف کبوتر می شود.

ارزن

ارزن را معمولا در فصل تیرماه به کبوتر می دهند چون سبک بوده و در هنگام پرواز کبوتر را سنگین نمی کند در نتیجه ساعات بهتری را می تواند پرواز کند ارزن را در هنگام باز شدن تخم ها در چند روز اول وارد سیستم غذایی جوجه ها می کنند چون ریز و لیز بوده و به راحتی قابل خوردن است.

تخم جارو

تخم جارو نیز برای تنوع غذایی کبوتر مفید بوده و قیمتش نیز مناسب است.

نکته:لازم به ذکر است دادن دانه هایی نظیر کتان ،برنج و هم چنین نان خشک خورد شده نیز بسیار مفید است.

تغذیه صحیح کبوترهای جوجه دار

بهترین تغذیه برای کبوتر جوجه دار مخلوطی از دانه هایی چون ارزن،قره ماش،گاودانه، گندم ، ذرت، نان بربری خشک و هاون شده بدون کپک می باشد و نکته مهم این است از ته مانده غذاهای خود مثل لوبیا پلو، عدس پلو به عنوان تغذیه کبوتر خودداری کنید روغنی که در این غذاها وجود دارد اثر بسیار بدی در سیستم گوارشی کبوتر می گذارد و باعث انسداد روده و اسهال می شود و بهتر است قره ماش و ارزن در تمام وعده ها حفظ شود و مابقی به صورت وعده های تفننی به کبوتر داده شود کبوتر پرنده ای زیرک است از برداشتن دانه در وعده غذایش می توانید پی ببرید که به کدام دانه بیشتر احتیاج را دارد.اشتباهی که در اغلب آنهایی که نگهداری جوجه را بر عهده دارند زیاد دیده می شود این است که روزهای اول فقط به جوجه ها ارزن می دهند و از دادن بقیه دانه های مقوی خودداری می کنند این ضربه زیادی به جوجه می زند چون در روزهای اول جهت حفظ جثه و قوی شدن جوجه ها باید مقوی ترین نوع دانه را در اختیار آنها قرار داد.می توانید جهت رفع نیازهای دیگر کبوتر از مولتی ویتامین های موجود در بازار استفاده کنید آنها را در آب کبوتر بریزید.هنگامی که دیدید جوجه ها به صورت مستقل دانه می خورند می توانید آنها را از پدر و مادر خود جدا کنید اگر این کار را نکنید ممکن است جوجه های خود را به چشم رقیب عشقی خود ببینند و به جوجه های خود آسیب بزنند.

محل نگهداری کبوتر

محل نگهداری کبوتران بسیار متفاوت است و آنها می توانند بر پشت بام منازل مسکونی یا برج ها ی مخصوص که در مزارع مختلف ساخته می شود نگهداری شوند.

در صورت نگهداری از کبوتر خانگی می توانید برای تامین جایگاه آنان از قفس های چوبی، جعبه های حلبی یا سنگ های ساختمانی استفاده کرد که ظزفیت این قفس ها برای نگهداری از دو کبوتر می باشد.

جهت نگهداری از تعداد زیادتری کبوتر می توانید قفسی بزرگ بر بالای پشت بام ساخت که دارای چند درب کوچک و بزرگ جهت ورود و خروج بهتر کبوتران باشد.

نگهداری کبوترها در کبوترخانه هست. کبوترخانه بنایی است با پهنا و ارتفاع زیاد بین ۷ تا ۱۵ متر که در آن صدها لانه یکسان برای نگهداری کبوتران ساخته می شود و کاربرد عمده این بناها، جمع آوری مدفوع کبوتران جهت استفاده در کشاورزی و دباغی و چرم سازی و ساخت باروت است.

تشخیص کبوتر نر از ماده

برای تشخیص دادن کبوتر نر از ماده می توانید به نکات زیر توجه داشته باشید.

صدای قور

صدای قور زدن یا به اصطلاح بق بقو کردن نشانه نر بودن پرنده است.نکته: البته این به تنهایی ملاک نیست گاهی کبوتر ماده ه هم قور می زند که آن نشانه مستی کبوتر است.

 سر و کله کبوتر

کبوتران که نوک درشت یا زمختی دارند نر هستند.

تعداد بالها

بهترین روش جهت تشخیص، تعداد بالها می باشد هنگامی کبوتران از ارتفاعی به کف می آیند اگر دم انها به سمت پایین بود کبوتر ماده است و اگر دم کبوتر به سمت بالا بود نر است.

 بررسی کلوآک (مقعد یا برجستگی )

اگر مقعد پرنده مسطح، کوچک، پهن، نرم و مرطوب بود ماده است و اگر بزرگ و بلند، تیره و پرر رنگ و برجسته بود نر می باشد.

 استخوان جناغ

در ماده ها استخوان جناغ نرم و ارتجاعی و در نرها استخوان محکم و سخت است.

نکته: در این روش احتیاط کنید با لمس دست شما جناغ آسیب نبیند.

بر عکس گرفتن کبوتر بر روی دست

در این روش اگر کبوتر تقلا و جنب و جوش نکرد ماده است و اگر سریع جابجا شد نر است.

نوک زدن به کبوتران دیگر

نوک زدن به سر کبوتران دیگر از نشانه های کبوتر نر است.

دست زدن کبوتران موقع پرواز

کبوترانی که موقع پرواز بال بال می زنند و تولید صدا می کنند معمولا نر هستند.

 مست بازی کنار آشیانه

اغلب کبوتران نر هنگامی که کبوتر ماده در آشیانه روی تخم خوابیده بالهایش را باز می کند یا به اصطلاح می گوییم ذوق کرده است.

هیکلی بودن

معمولا کبوتران با سینه و ظاهری قوی و زمخت نر هستند.

جلد کردن کبوتر


طریقه جلد کردن (آشنایی و عادت دادن به لانه) هر کبوتر با توجه به سلیقه پرورش دهنده با هم فرق دارد و اما در این مقاله روش معمول آن را آموزش می دهیم.

در ابتدا هنگامی که از غذا خوردن جوجه به صورت مستقل و جدا از پدر و مادر خود مطمن شدید در روزهای اول می توانید در کف دست خود دانه بریزید و به کبوتر بدهید که با این روش رام شود البته این روش در هنگام خرید پرنده نیز توصیه میشود.

حال آنها را برای پرواز آماده کنید در این زمان چون جوجه ها با محیط بیرون آشنا نیستند تعدادی از پرهای بالهایشان را با نخ به هم متصل کنید و سپس آنها را با آب تنی یا خوردن دانه در محیط باز سرگرم کنید چند روزی را صبر کنید تا انها با این محیط چه پشت بام یا حیاط آشنا شوند در این مدت لازم به ذکر است جوجه را ترک نکنید و از آنها غافل نشوید چون ممکن است اتفاقاتی نظیر خورده شدن توسط پرندگان شکاری دیگر یا گربه و یا هر اتفاق دیگر برایشان بیافتد.

پس از حدود یک هفته تا ده روز می توانید پرهایشان را باز کنید و جوجه ها بر حسب عادت همیشگی شان هنوز به همان شیوه دانه می خورند یا آفتاب می گیرند حال با صبرو شکیبایی فراوان شروع به پرواز دادن آنها کنید ابتدا با یک چوب آنها را تحریک کنید که پرواز کنند و نشان دهید که بالهایشان بسته نیست در این روش شرایط جوی و آب و هوا را در نظر بگیرید و مثلا در آب و هوای بارانی و طوفانی و یا سرد این کار را نکنید و بیش از حد و توان از کبوتر نخواهید که پرواز کند و توصیه میشود که کبوتران را در بعدازظهر بیرون بیاورید و آموزش دهید با این روش طی چند روز کبوتر جلد می شود.

در جلد کردن به سن کبوتر دقت کنید و یا به تعداد بالهای آنان ،کبوترانی با سن کم بهتر و راحت تر جلد می شوند، از به پرواز در آوردن کبوتران خود هنگامی که کبوتران دیگری در آسمان هستند خودداری کنید و در هنگام جلد کردن از گذاشتن دانه برروی بام و حیاط غافل نشوید تا هنگام گرسنگی برگردند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

تیم تولید محتوا - طرح مارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *