×
خانه » گلخانه » نشاء خیار گلخانه ای
13 اسفند 1398

نشاء خیار گلخانه ای


خیار یک گیاه بسیار قدیمی است که کشت آن در رم و یونان قدیم از مدتها پیش مرسوم بوده است. بعضی ها قدمت آن را به بیش از 5 هزار سال پیش تخمین میزنند. مبداء پیدایش این گیاه به درستی مشخس نیست. عده ای آن را بومی نواحی گرم شمال شرقی هندوستان دانسته و بعضی ها عقیده دارندکه نوع خودروی آن در ارتفاعات هیمالیا یافت شده است. Tatlioglu نیز از نظر جغرافیایی دو منطقه را منشاء آن می داند: منطقه آفریقا که بیشترین گونه های خیار مربوط به آنجاست این منطقه قسمتی از قاره افریقا و خاور نزدیک تا پاکستان و عربستان جنوبی شامل میشود و منطقه دیگر که در آنجا به گروه خیارهای آسیایی معروف است شامل مناطق جنوبی و شرقی هیمالیا است. آنچه مسلم است این گیاه از طریق مصر به مناطق ساحلی دریای مدیترانه برده شد وازآنجا به اروپای شمالی راه یافت. زیرا بر طبق گزارشات مصریها این گیاه را از 5000 سال پیش در تابوت مردگان خود می گذاشتند. پرورش خیار گلخانه ای ابتدا در قرن19 در انگلستان با ارقامی که از هندوستان آورده شده بود انجام گرفت.

مشخصات گیاهشناسی

خیار گیاهی است یکساله واز جنس cucumis و با نام علمی Cucumis sativus L. که حدود 30 گونه آن در آسیا و آفریقا به ثبت رسیده است.یکی از گونه های این جنس تولید نوعی خیار می کند که در انگلیسی به آن ” جرکین” می گویند و نام علمی آن Cucumia anguria L. می باشد . این نوع خیار که در مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی کشت و مصرف می گردد و دارای میوه تخم مرغی شکل است که طول آن بین 7-3 سانتی متر می باشد.میزان خار روی میوه آن بیشتر از خیار معمولی است.

خیار گلخانه ای با نام علمی (sativus Cucumis ) گیاهی است گلدار، از رده دولپه ای ها و از خانواده کدوئیان که ریشه نسبتاً سطحی و یک ساله دارد که برای کاشت آن باید خاک کاملاً آماده و غنی از مواد غذایی باشد. ساقه خیار گلخانه ای، علفی و به رنگ سبز روشن، آبدار و دارای پوست نازک و کرکهای ریزی است که از ساقه منشعب می شوند.
امروزه به دلیل برتری های کشت نشاء نسبت به بذر از جمله: کوتاه تر شدن طول دوره رشد گیاه ، تقویت سیستم ریشه گیاه و در نتیجه زودتر بارور شدن گیاه افراد تمایل بیشتری به کشت نشاء نسبت به بذر دارند.

مطلب پیشنهادی  اصول راه اندازی گلخانه صیفی جات

نشاء

یک گیاه کوچک است که بخشی از دوره حیات و رشد خود را از قبل در محیطی با شرایط کنترل شده از لحاظ نور و دما ، سپری کرده و بعد از رشد به اندازه کافی و به محض اینکه شرایط محیطی محل کشت اصلی فراهم شد ، به آن مکان انتقال می یابد.
خاک مورد استفاده جهت کشت خیار بایستی دارای بافتی سبک بوده و از نفوذپذیری خوبی برخوردار باشد. این نوع خاک هر چه از نظر داشتن هوموس تقویت گردد کاشت خیار در آن دارای عملکرد بهتری خواهد بود.تقویت خاکهای سبک را می توان با کودهای حیوانی تامین نمود.
نشاء در مقایسه با بذر آب کمتری نیاز دارد و در برابر کم آبی ، مقاوم تر از بذر می باشد . از طرفی چون تنفس شدیدتری نسبت به بذر دارد میزان اکسیژن مورد نیاز آن نیز بیشتر از بذر می باشد. بنابراین مکان کشت آن باید بسیار پر نور ، مرطوب و نسبتا سرد باشد.

شرایط پرورش نشاء خیار گلخانه ای


دما: دمای معتدل 18 درجه برای رشد این گیاه مناسب است.
خاک: بهترین خاک برای این نشاء خاکی سبک و شنی می باشد. استفاده از مقداری ورمی کمپوست به رشد بهتر گیاه کمک خواهد کرد.
آبیاری: خاک نشاء خیار نباید خشک شود؛ هر زمان رطوبت خاک کم شد آبیاری کنید.
نور: نشاء ها برای رشد به نور خوب احتیاج دارند.
کشت خیار سبز, جوانه زنی بذر خیار, نشا خیار

کشت خیار سبز به صورت کشت مستقیم بذر در مزرعه مرسوم است و گیاهان بندرت نشا می شوند اما اخیرا از نشاهای معمولی برای جلوگیری از تلفات بذری و همین طوری نشای پیوند برای افزایش عملکرد و مقاومت به آفات و بیماری ها استفاده می شود. خیساندن بذر خیار در آب با دمای ۲۵ درجه سانتی گراد به مدت ۱۶-۱۲ ساعت انجام می شود. برخی کشاورزان بذرهای خیسانده را در زمین اصلی کشت می کنند و برخی بذرهای خیسانده شده را در بین پارچه مرطوب قرار داده و پارچه را در محلی گرم و مرطوب قرار می دهند تا عمل پیش جوانه زنی (Pregermination) انجام شود و سپس بذرهای پیش جوانه دار شده با احتیاط کشت می شوند . تیمار بذر با فوزیکوکسین (Fusicoccin) با غلظت ۵/۰ میلی مولار و جیبرلین (GA4+7) با غلظت ۱ میلی مولار باعث تحریک جوانه زنی در دمای ۱۲ درجه سانتی گراد می شود . خیساندن بذر خیار در محلول استون باعث تسریع جوانه زنی در دمای پایین می شود . تیمار بذر خیار با مواد قارچکش بعث جلوگیری از بوته میری می شود. تیمار بذر با آب گرم ( تقریباً ۵۵ درجه سانتی گراد ) باعث تحریک جوانه زنی در بذرهای تازه برداشت شده و جلوگیری از بیماریهای بذرزاد     ( مانند لکه زاویه ای گیاهان جالیزی ) می شود.

مطلب پیشنهادی  کشت گوجه فرنگی

تیم تولید محتوا - طرح مارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *